25-LECIE FIRMY P&P

Ćwierćwiecze istnienia było okazją dla przedsiębiorstwa P&P Sp. z o.o. na uroczyste świętowanie. Z tej okazji w Filharmonii Kaszubskiej odbyła się specjalna rocznicowa gala, podczas której współwłaściciele firmy Paweł Piechota i Chrystian Przybylski odebrali wiele powinszowań, gratulacji i ciepłych życzeń. Z okazji jubileuszu Regionalna Izba Przedsiębiorców NORDA, w dowód najwyższego uznania przyznała firmie P&P DYPLOM „GRANITOWEGO STOLEMA”.

Uroczystość miała miejsce 16 kwietnia w Filharmonii Kaszubskiej w Wejherowie. Wśród licznie zaproszonych gości – współpracowników, kontrahentów – byli także przedstawiciele władz samorządowych i środowisk biznesowych. Gratulacje właścicielom P&P składali między innymi: marszałek województwa pomorskiego Mieczysław Struk, poseł na Sejm RP Kazimierz Plocke, starosta wejherowski Gabriela Lisius, przewodniczący Rady Powiatu Ryszard Czarnecki, prezydent miasta Wejherowo Krzysztof Hildebrandt, wójt Gminy Wejherowo, na terenie której firma prowadzi działalność – Henryk Skwarło, prezes Regionalnej Izby Przedsiębiorców NORDA Jacek Pomieczyński, a także przedstawiciele innych instytucji samorządowych, przedsiębiorstw i kooperantów.

Oczywiście nie zabrakło okolicznościowych przemówień. W trakcie swojego oficjalnego wystąpienia Paweł Piechota przypomniał trudne początki działalności Przedsiębiorstwa Robót Elektrycznych P&P w Orlu, które przypadają na czas przemian ustrojowych. Początki działalności biznesowej Pawła Piechoty i Chrystiana Przybylskiego sięgają jeszcze 1985 roku. W 1991 roku nastąpiło połączenie dwóch firm rzemieślniczych we wspólne Przedsiębiorstwo Robót Elektrycznych P&P w formie spółki cywilnej – od którego datuje się ćwierćwiecze działalności spółki. Z czasem firma rozrastała się i przekształcała organizacyjnie. Dziś działa w formule spółki z ograniczoną odpowiedzialnością.

Obecnie P&P kojarzone jest głównie z realizacją inwestycji w generalnym wykonawstwie robót budowlanych, wykończeniowych i remontowych budynków kubaturowych, takich jak szkoły, hale sportowe, budynki biurowe, obiekty przemysłowe, czy hale produkcyjne oraz realizacją inwestycji w zakresie instalacji elektrycznych i niskoprądowych.

Firma P&P zasłynęła nie tylko z jakości realizowanych inwestycji, ale również jako aktywny członek lokalnej społeczności oraz sponsor sportu, w szczególności drużyny koszykówki kobiecej LOTOS Gdynia. Przedsiębiorstwo jest także cenionym i solidnym pracodawcą, dbającym o swoich pracowników.

Uroczystość w Filharmonii Kaszubskiej prowadził red. Sławomir Siezieniewski z TVP Gdańsk. W części artystycznej wystąpiła Filharmonia Dowcipu Waldemara Malickiego.

P&P Sp. z o.o. może być wizytówką lokalnego biznesu. To firma która solidną pracą stworzyła rozpoznawalną na rynku markę i jest wzorem dla innych. Tym bardziej cieszymy się, że właśnie taka firma znajduje się w gronie członków naszej Izby.

Tomasz Magulski

Najnowsze informacje: