SUKCESJA W FIRMIE

4 kwietnia w Hotelu Wieniawa w Rekowie Górnym miała miejsce ciekawa prezentacja zorganizowana przez Izbę we współpracy z bankiem BGŻBNP Paribas na temat „Sukcesja w firmie”. Obecni na spotkaniu członkowie NORDY mieli okazję poznać szerokie spectrum aspektów prawnych, podatkowych, czysto biznesowych a także psychologicznych związanych z procesem sukcesji w firmach rodzinnych. Wielowątkowość tematu jednoznacznie wskazuje na konieczność wyprzedzającego planowania procesu sukcesji w firmach. Wśród słuchaczy byli obecni zarówno właściciele firm jak i sukcesorzy.

Spotkanie zostało wsparte szeregiem przykładów z życia, wskazujących na potencjalne problemy w przypadku braku planowania procesu sukcesji,

które- bazując na wieloletnich doświadczeniach gospodarek rozwiniętych- powinno trwać przeciętnie ok 7-9 lat. Warto nadmienić, że BGŻBNP Paribas przykłada szczególną uwagę do wsparcia klientów w procesie sukcesji w ramach „Bankowości Prywatnej” a sam bank jest największym bankiem strefy €uro i 8 bankiem na Świecie pod względem aktywów.

Najnowsze informacje: