BIZNES ŁĄCZY POKOLENIA

To było sympatyczne spotkanie po latach. W dniu 10 maja w sali konferencyjnej Urzędu Miasta Wejherowo spotkała się grupa laureatów i finalistów kilku poprzednich edycji konkursu Pomorski Biznesplan z przedstawicielami Regionalnej Izby Przedsiębiorców NORDA.

Konkurs Pomorski Biznesplan w tym roku obchodzi swoje 12-lecie. Przez ten czas uczestniczyło w nim łącznie kilkaset osób. Większość z dotychczasowych laureatów założyła swoje własne firmy i z różnym skutkiem poczyna sobie w biznesie. Jak sobie radzą i jak wspominają uczestnictwo w konkursie oraz pierwszy okres po rozpoczęciu działalności – o tym rozmawiali z Leszkiem Glazą pomysłodawca konkursu Pomorski Biznesplan oraz Jackiem Pomieczyńskim prezesem Regionalnej Izby Przedsiębiorców NORDA.

Okazuje się, że wszyscy uczestnicy konkursu wspominają go z sentymentem. Podczas rozmów podkreślali, że był on dla nich impulsem, który zachęcił ich do działania. Młodzi przedsiębiorcy dzielili się swoimi wspomnieniami z początków samodzielnej działalności i chętnie opowiadali jak ich firmy się rozwijają i ewoluują.

Dla naszej Izby były to bardzo cenne informacje. Z jednej strony potwierdzają one sens organizowania konkursu Pomorski Biznesplan, ponieważ faktycznie kreuje on nowych przedsiębiorców. Po drugie, warto było posłuchać wspomnień uczestników konkursu, a ich wnioski, przemyślenia i propozycje wykorzystać podczas kolejnych edycji Pomorskiego Biznesplanu po to, aby jeszcze bardziej go uatrakcyjnić.

Na zakończenie spotkania prezes Jacek Pomieczyński zadeklarował wszechstronną pomoc i wsparcie Izby oraz zrzeszonych w niej przedsiębiorstw, dla wszystkich uczestników Pomorskiego Biznesplanu. Zachęcał także do organizowania wspólnych przedsięwzięć promujących idee przedsiębiorczości oraz firmy powstałe dzięki konkursowi. Dla przedsiębiorców, którzy dopiero zdobywają doświadczenie w biznesie tego typu wsparcie oraz możliwość skorzystania z podpowiedzi dużo bardziej doświadczonych kolegów i koleżanek, może okazać się decydujące w rozwoju. Nie chcemy tracić z oczu wartościowych ludzi, którzy mają w sobie zapał, entuzjazm i chcą ciężko pracować aby budować swój sukces.

Tomasz Magulski

Najnowsze informacje: